ANČA BAND - Pro chvíle oddechu a pohody

Aktuálně

Na této stránce si můžete poslechnout různorodé nahrávky, které mají nějaký vztah k Anča bandu, nebo naopak Anča band k nim.

PATHEROYE ROYE: Chlívek

Skladba pochází z dema Kočičinec, kterou pankáči nahráli pod Vokounovo režijní taktovkou v létě 2006. Rozhodně stojí za poslech! Minimálně kvůli nezvratnému důkazu, že v té Štěkni není normální opravdu vůbec nikdo...
Stránky kapely Chlívek    (3 883 kb)

ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA: Anča

Skladba pochází z desky Z kola ven z roku 1997. Umělci jí osobně předali Vokounovi na taneční zábavě v Poli. Šlo patrně o akt pomsty za to, že jim vyfouknul nápad potisknout CD kapely jako pivní tácek.
Píseň je zde pouze ve zkrácené verzi, neb neustálé omílání refrému nepovažujeme na těchto stránkách za nutné...
Anča    (1 697 kb)

CIRKUS MRODRY UBLUES: Písnička, kterou mám rád

Skladba pochází z desky Ksindl z roku 2006. Této desce asistoval Ančaband na křtu. Písnička, kterou má Fojt rád, je pozoruhodná též textařskou spoluprací Strakapouda. Jistě poznáte jeho nezaměnitelný rukopis.

NEZNÁMÍ UMĚLCI: Utahové

Skladba dorazila mailem a autora její úpravy už asi nikdy nevypátráme. Alespoň touto cestou vyjadřujeme nejvyšší obdiv komponistovi, který dokázal harmonicky propojit začátek a konec naší písně Utahové, a to nikoli postupně, nýbrž souběžně.
We Will Rock You    (347 kb)

AKTIVNÍ POŘADATEL (BEZPOCHYBY HASIČ): Výstraha

Co by mělo naše publikum vědět a respektovat.

JAROMÍR NOHAVICA: Báseň z Telče

Anča band je často a oprávněně kritizován za svoji vulgaritu. Skupina totiž používá ve svých písních výrazů, které naše veřejnost nepoužívá a mnohdy ani nezná. Proto alespoň touto cestou částečně napravujeme svoji reputaci trochou nefalšované lyriky v podání proslulého romantika.

STRAKAPOUD + FOIT + MARTIN: Komorní trio hraje u Datla

Strakapoud si tu a tam s radostí zahraje na saxofon. Do Anča bandu už tento nástroj vnucuje řadu let, naštěstí zatím neúspěšně. Poslechněte si, jak to bude vypadat, až mu to jednou projde.

SKUPINA PÍČA: Holky s velkou prdelí

Ač je to neuvěřitelné, tuto píseň nesložil Strakapoud. Pro velký ohlas uveřejňujeme mp3 verzi. Veledílo zkomponoval pán, který překládá do češtiny Simpsny (Svoji skupinu pojmenoval na základě informace, že žádná pořádná kapela nemá českej název). Co se týče uměleckého stylu, tak Strakapoud tvrdí, že je to underground, Vokoun, že je to rokenrol, a Pankáč, že Ančabend je parta debilů, kromě něho...
Holky s velkou prdelí    (3 584 kb)

ANČA BAND + FOIT: Návrat z Chanovic

Marcele se podařilo zaznamenat do diktafonu průběh návratu skupiny Anča band z festivalu v Chanovicích. Je to kompletní patnáctiminutová nahrávka, určená pouze pro silně zanícené fanoušky. A aby to posluchač vydržel do konce, musí skutečně oplývat řádným zánětem.
Cesta z Chanovic    (6 246 kb)
 
Poslední větší aktualizace: 15.8.2020 Podrobnosti o změnách Nahoru