ANČA BAND - Pro chvíle oddechu a pohody

Stálí

Zakládajícími členy skupiny byli: Anča, Strakapoud, Datel, Mlha a Prase. Skupinu ale doplňovala hned od počátku pestrá plejáda hostů, z nichž mezi nejvýznačnější patří Venca Diviš, nebo Pinda.

První změna v sestavě proběhla, když zhruba po roce Anču vystřídala Evča. V zápětí nastoupila jako další zpěvačka Mirča a na bubenickém postu vystřídal Bárty Prase. Do toho ještě imigroval Vokoun, jako další instrumpetálista.

Tato sestava fungovala nejdelší dobu, s menší změnou, kdy za Datla občas zaskočil Láďa Peroutka a za Bártyho - Sísa. Pak přišlo období změn. Postu Mirči se pozvolna ujala Marcela, postu Evči - Míša. Bártyho vastřídal Pankáč. Navíc přibyla dechová sekce, z níž po nějaké době krystalizoval Hubert a nějaký čas se usídlil na frontmanském postu, coby řádný trubač na plný úvazek.

Na sklonku roku 2015 znovuobnovila tradici dechové sekce saxofonistka Lucka, ktará hodnotně posílila i pěvecké projevy ansámblu. To se jí nakonec vymstilo a po odchodu Míši za mateřskými povinnostmi byla během jediné série pasována na sólovou zpěvačku s možným přihlédnutím k občasnému využití saxofonu.

Zhruba tou dobou dochází k další změně na bubenickém postu a za bicí usedá Jindra.

Většinu bývalých členů je ovšem možné často zastihnout v roli hostů, nebo záskokářů na vystoupeních.

Ve funkci dvorních zvukařů se ve skupině vystřídali pánové: Bandaska (zakládající zvukař), F. Sýbek, L. Řanda a Ing. K. Pavelec. V poslední době leží zprostředkování přenosu uměleckého projevu na bedrech klanu rodiny Drábovy.

Nejslavnější sestavu technicko - občerstvovacího personálu tvořili: p. Brousek, p. Braun, p. Hejl a p. Sýkora. Největší kariéru z bedňáků udělal pan Blbý, který to dotáhl až do Bumble Bee.

Jako nejdůležitější maskoty, či přímo manažery skupiny je třeba vyzdvihnout V. Bílého a V. Kohela, kteří se mimo jiné zaskvěli na obalu desky Apríl.

Tipy ptáka fakováka

  • Bližší informace o jednotlivých umělcích získáte, když jim klepnete pod hlavičku.

Nestálí

Poslední větší aktualizace: 15.8.2020 Podrobnosti o změnách