ANČA BAND - Pro chvíle oddechu a pohody

Diskografie

První demo (producent Prase - distribuováno pouze jako kazeta) Anča je vůl pochází z roku 1994 a soubor jí natočil v sestavě zakládajících členů v kotelně školy J. A. Komenského.

Studiovou desku Svině v kině se podařilo nahrát až v roce 1997 v Radotínském studiu Honzy Volného Volný styl. Zde už místo Anči excelují Mirča s Evčou a místo Prasete Bárty. Jako nový přírůstek hýří několika nástroji Vokoun.

Druhá studiová deska Apríl vznikla v profesionálním studiu Bellatrix v režii Petra Kůsy. Sestava kapely se od předchozího počinu nezměnila, pouze bylo angažováno několik hostů - a to plánovaných (J. Janovská/ dudy), ale i Strakapoudem náhodně ve studiu odchycených a ke spolupráci donucených (J. Šíma/ saxofon, klávesy; J. Třasák/ housle). Nezapomenutelným sólem na Zetor přispěl traktorista J. Koucký, který však neunesl tíhu slávy a po návratu ze studia se ožral, načež přejel svým hudebním nástrojem skupinu chodců.

Nahrávka Cajmrsk byla vytvořena v plzeňském ExAviku pod taktovkou světce Pavla Broma. Na basu se zde střídá Mlha a nově angažovaný Štajner, stejně tak na bicí Bárty a čerstvě přišedší Pankáč. Význačnými hosty natáčení byli: Kamil Foit, Tomáš Hájíček a další... V několika kouscích exceluje improvizovaná (a pro účely nahrávání sestavená) dechová sekce tvořená Martinem Rejškem a Vencou Svobodou pod vedením Huberta, který poté pro velký úspěch zakotvil v kapele natrvalo.

V září 2014 se skupina vydala opět za prověřeným stoikem Pavlem do studia ExAvik, které mezitím přesídlilo do nových prostor v Klatovech. Za opětovného dorazového vyšponování nervů všech nenenormálních zúčastněných vznikla deska s momentálně používaným názvem Miliarda. Nahrávka je pořízena vícemeně jako živák, hrálo se pohromadě a poté se dotáčely a vrstvily další umělecké linky. Kromě tehdy nových věcí obsahuje CD i prastaré, nikdy nevydané kousky a několik Strakapoudových zvráceností, nad kterými jistě zaplesá nejeden psychoanalytik. Jednu písničku dokonce skupina nahrála ve svém úplně původním složení s Ančou na harmoniku.

Pro nahrávání dalšího alba se tažnému dvojspřeží kapely nejlépe jevil Dodo Doležal se svojí pověstnou žirovnickou Haciendou. Jelikož má Dodo pro blateňáky slabost, polevil ve střehu a na nabídku spolupráce neprozřetelně přikývnul. (Shodou okolností prakticky ve stejnoém okamžiku, kdy stejně ošálený Honza Hameník hostil na radiu Beat docela nalitého Vokouna v tříhodinovém pořadu Rocková zpovědnice). Nahrávání bylo dohodnuto na léto 2019 a dokonce i v Anča Bandu panovaly tak velké obavy, že se dokonce chodilo na zkoušky. Nakonec ale v Žirovnici panovala veliká pohoda a Dodo dokonce přijel zahrát na blatenský zimák na křest vlastnoručně spáchaného Embéčka. Stalo se tak o prázdninách 2020. Fenomen české rockové kytary statečně prohlásil, že po zážitcích ze studia ví, do čeho jde. Nicméně jistě ho přesto zarazilo, když vypadl pří společném vystoupení ze střehu a omylem doprovázel cca 4 takty (mimochodem takt typický pro embéčka) jakožto doprovodný kytarista Vokounovo slibně se samorozvíjejícíse bravurní sólo...

Tipy ptáka fakováka

  • Po otevření jednotlivých desek je u všech skladeb dostupný text a mp3 (ikonami na řádku skladby).
  • Každý text má po otevření dole tlačítko pro tisk - tím se spustí v novém okně (záložce) vhodněji připravený pro tiskový výstup.
  • Každá deska má v záhlaví ikonu pro zobrazení (stažení) obalu v originál velikosti.
Poslední větší aktualizace: 15.8.2020 Podrobnosti o změnách