ANČA BAND - Pro chvíle oddechu a pohody

Diskografie

První demo (producent Prase - distribuováno pouze jako kazeta) Anča je vůl pochází z roku 1994 a soubor jí natočil v sestavě zakládajících členů v kotelně školy J. A. Komenského.

Studiovou desku Svině v kině se podařilo nahrát až v roce 1997 v Radotínském studiu Honzy Volného Volný styl. Zde už místo Anči excelují Mirča s Evčou a místo Prasete Bárty. Jako nový přírůstek hýří několika nástroji Vokoun.

Druhá studiová deska Apríl vznikla v profesionálním studiu Bellatrix v režii Petra Kůsy. Sestava kapely se od předchozího počinu nezměnila, pouze bylo angažováno několik hostů - a to plánovaných (J. Janovská/ dudy), ale i Strakapoudem náhodně ve studiu odchycených a ke spolupráci donucených (J. Šíma/ saxofon, klávesy; J. Třasák/ housle). Nezapomenutelným sólem na Zetor přispěl traktorista J. Koucký, který však neunesl tíhu slávy a po návratu ze studia se ožral, načež přejel svým hudebním nástrojem skupinu chodců.

Nahrávka Cajmrsk byla vytvořena v plzeňském ExAviku pod taktovkou světce Pavla Broma. Na basu se zde střídá Mlha a nově angažovaný Štajner, stejně tak na bicí Bárty a čerstvě přišedší Pankáč. Význačnými hosty natáčení byli: Kamil Foit, Tomáš Hájíček a další... V několika kouscích exceluje improvizovaná (a pro účely nahrávání sestavená) dechová sekce tvořená Martinem Rejškem a Vencou Svobodou pod vedením Huberta.

V září 2014 se skupina vydala opět za prověřeným stoikem Pavlem do studia ExAvik, které mezitím přesídlilo do nových prostor v Klatovech. Za opětovného dorazového vyšponování nervů všech nenenormálních zúčastněných vznikla deska s názvem Miliarda. Nahrávka byla pořízena vícemeně jako živák, hrálo se pohromadě a znělo to opravdu velice pěkně. Poté se dotáčely a vrstvily další umělecké linky, čímž se z toho stal zase obvyklý svinec. Křest proběhl zjara 2015. Kromě úplně nových věcí obsahuje CD i prastaré nikdy nevydané kousky a několik Strakapoudových zvráceností, nad kterými jistě plesá nejeden psychoanalytik. Písničku "Máme tu" dokonce skupina nahrála ve svém úplně původním složení s Ančou na harmoniku.

Tipy ptáka fakováka

  • Po otevření jednotlivých desek je u všech skladeb dostupný text a mp3 (ikonami na řádku skladby).
  • Každý text má po otevření dole tlačítko pro tisk - tím se spustí v novém okně (záložce) vhodněji připravený pro tiskový výstup.
  • Každá deska má v záhlaví ikonu pro zobrazení (stažení) obalu v originál velikosti.
Poslední větší aktualizace: 14.2.2019 Podrobnosti o změnách