ANČA BAND - Pro chvíle oddechu a pohody

Aktuálně

Skupina Anča band hraje styl, který připomíná rockovou hudbu. Hlavně proto, že zvuku dominuje elektrická kytara a neškolený, až nezdravý hlas. Jádro repertoáru tvoří vlastní tvorba, ovšem můžeme zaznamenat i často zastoupenou klasiku 60. let 20. století. Při výběru převzatých písní totiž skupina preferuje zejména autory senilní, nebo nejlépe bezpečně mrtvé. Školní brašna, která nesmí chybět na žádné akci, obsahuje podklady pro předvedení cca 200 songů a dalšími rozsáhlými zásobami disponují umělci spatra - mimosoutěžně.

Hlavním těžištěm činnosti je účinkování na tanečních zábavách v okolí Blatné. Nedoporučuje se pořádání jakékoli akce dál, než 30 km od centrály. Mimoblatenské publikum, nejsa dokonale proškoleno a připraveno na poněkud netradiční vystoupení, propadá obvykle různým druhům fóbií, frénií a mánií. Navíc: překročením určitého vzdálenostního limitu dostávají členové příliš prostoru pro své záliby a v cílové stanici nejsou způsobilí vyjádřit se řečí múz, natož pak vlastní. Dále je třeba vyvarovat se prezentací Anča bandu na maturitních plesech. Zbytek školní docházky (mnohdy už jen několikadenní) nebývá pak totiž pro organizátora příjemnou záležitostí.

Význačným polem působnosti jsou zato různé dýchánky v restauračních zařízeních střední, nižší a často až nejnižší kategorie. Sem patří například výroční zasedání firem, sportovních oddílů či zájmových kroužků. Do této kategorie lze zařadit i abiturientské večírky tříd, které neměly Anča band na maturáku.

Snoubenci, kteří hodlají uzavřít sňatek buď k nevoli svých rodičů, nebo naopak z jejich donucení, ocení soubor na své svatbě. Ta se navíc kromě aktu pomsty stane prubířským kamenem, který prověří stabilitu svazku lépe, než mnohaleté soužití.

Mezi raritní vystoupení patří: Silvestr 2000 na blatenském náměstí při -8° (naplánoval kytarista Strakapoud v létě, aniž si plně uvědomil datum), koncert pro hraběcí rodinu na blatenském zámku (naplánovala hraběnka, netuše do čeho jde), 2x katastrofický zájezd do Německa (napoprvé jim průser nikdy nestačí), či maturitní ples, na kterém (mimo jiné) bubeník Prase zle potrhalo ředitele školy.

Skupina Anča band se těší na vaši návštěvu, která se jistě stane perlou v klenotnici nesmazatelných chvil vašeho života. Doufejme, že i tyto stránky napomohly k tomu, aby tato chvilka nepřišla neočekávaně...

Poslední větší aktualizace: 15.8.2020 Podrobnosti o změnách